Kayseri Pvc Kapı Pencere Sistemleri

PVC KAPI PENCERE SİSTEMLERİ

Kayseri Pvc Kapı Pencere Sistemleriİstenilen Ölçüde PVC Kapı, Pencere, Oda ve Balkon Kapama yapılır.Pvc pencere sistemleri, binaların dış ortamlara bakan yüzeylerinde kullanılmaktadır. Pvc kapılar ise balkon kapıları gibi dış ortamlara açılan yerlerde kullanılabildiği gibi banyo ve wc kapıları gibi su ve neme maruz kalan iç ortamlarda da kullanılabilmektedirler. Ebatları bakımından yeterli büyüklüğe sahip pvc pencerelerde; rüzgar yüküne dayanımı, hava ve su geçirimsizliği özellikleri ile kapı kanat profili kullanılması zorunludur.

Mimari açıdan değerlendirildiğinde görsel rahatsızlık çıkarabilecek bu durum, büyük pencerelerin ebatları nedeni ile teknik olarak bir zorunluluk olabilmektedir. Oysa özellikle wc ve banyo kapılarında daha uzun ömür, su ve nemli ortamlardan etkilenmeme, yıkanabilme gibi özelliklerinden dolayı pvc kapı sistemleri kullanılması en doğru uygulama olabilmektedir. Her türlü kol ve kilit mekanizmasının (oda kapı kilidi, wc kilidi, kilitli ispanyolet, vs) pvc kapılarda kullanılabiliyor olması ayrıca bir avantajdır. İç kapılarda; banyo ve wc kapılarında lambri veya pvc panel kullanımı, kaplamalı olarak ahşap desenli üretilebiliyor olması uygulanabilirliğini arttırmakta, yerine ikame edilecek rakiplerine göre maliyet avantajı sağlamaktadır.

PVC kapı ve pencere sistemlerinin en önemli elemanlarından birisi ispanyolet sistemleridir. İspanyolet sistemleri pencerenin yalıtımından güvenliğine kadar bir çok önemli konuda kritik görev taşımaktadır. Kullanılan ispanyolet sisteminin seçimi kadar kullanılan ispanyoletlerin kalitesi de çok önemlidir. İspanyolet sistemleri PVC profil sistemleri ile uyumlu olmalıdır.

Kayseri Pvc Kapı Pencere Sistemleri


PVC Pencere ve kapı sistemleri bir çok malzemenin bir araya gelmesinden oluşan bir sistem üründür ve ispanyolet sistemleri bu bütünün en kritik elemanlarından biridir. Bu nedenle, ispanyolet seçimi plastik pencerelerin uzun yıllar boyunca sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için en önemli kriterlerden birisidir.

*ispanyolet pencere kanatlarını kapadıktan sonra sürgülemeye yarayan ve ortasında her iki yana işlemeyi sağlayacak tutacak yeri bulunan uzun demir sürgü.

Neden PVC?

  • İyi bir ısı yalıtımına sahip olması nedeni ile ısı kayıplarını engelleyerek yakıttan tasarruf edilmesini sağlar.
  • Klor içermesi nedeni ile, PVC’ nin alev alma sıcaklığı yüksektir, alev tutuştuğunda kendiliğinden hemen söner.
  • Alüminyum ve ahşapla karşılaştırıldığında daha hafiftir.
  • Ses yalıtımına sahiptir ve gürültü kirliliğinin önüne geçer.
  • Genel ve çok maksatlı kullanım sağlar.
  • PVC atıklar, kağıt ve cam atıklar gibi toplanıp tekrar değerlendirilebilir.
  • Kolay temizlenir ve az bakım gerektirir.
  • PVC’nin pencere veya kapı imalinde kullanılması ile ahşap ikame edilerek, ağaç kesimi azalır ve ormanların korunması sağlanır.

Kayseri Pvc Kapı Pencere SistemleriDetaylı bilgi ve Ücretsiz Keşif Talebi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.